FAQ:

Czym jest katalog stron WWW?

Katalog stron WWW to jeden z rodzajów organizacji adresów i kategoryzacji stron internetowych. Moderowane ręcznie zbiory adresów internetowych są w nich grupowane tematycznie. Do katalogów zgłaszają stronę ich autorzy inne osoby, zazwyczaj z krótkim opisem, po czym zostaje ona, po przejrzeniu i akceptacji przez moderatora, wpisana na listę.
Katalog może być płatny, darmowy lub wymagać umieszczenia na stronie zgłaszanej do katalogu linka zwrotnego.
Umieszczenie strony w katalogu www ma również wpływ na jej pozycję wśród wyników wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej.

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to zwiększanie odwiedzalności strony poprzez podniesienie jej pozycji wśród wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Istnieje wiele czynników, które wpływają na popularność danej witryny. Proces skutecznego, trwałego pozycjonowania jest długotrwały, ale często przynosi znacznie lepsze efekty niż klasyczna reklama i często jest od niej tańszy. Pozycjonowanie jest obecnie najskuteczniejszą formą promocji w Internecie.
Firmy pozycjonujące strony WWW korzystają z różnych metod, które podnoszą pozycję strony w wyszukiwarkach. Korzyści płynące z pozycjonowania to przede wszystkim zwiększenie oglądalności strony, brak ograniczeń związanych miejscem działań, forma ta nie jest natarczywa tak jak reklama i trafia bezpośrednio do właściwego odbiorcy.

Czym jest strona WWW?

Strona internetowa (inaczej strona WWW) – dokument udostępniany w globalnej sieci za pomocą odpowiednich protokołów internetowych (HTML lub XHTML), pobierany z dysku lokalnego komputera, bądź serwera internetowego i przedstawiany stronie użytkownikowi za pomocą przeglądarki stron WWW.
Cechą charakterystyczną stron WWW jest jego wielowątkowość (hipertekstowość) i często multimedialność. Część stron internetowych może zawierać w sobie elementy prezentacji stworzonych za pomocą dodatkowych technologii (np. Flash), część tworzona jest dynamicznie w momencie wysłania przez przeglądarkę zapytania do serwera. Zbiór powiązanych tematycznie i umieszczonych na jednym serwerze stron internetowych często nazywa się serwisem internetowym/WWW lub witryną internetową.

Jakie są podstawowe rodzaje stron WWW?

  • wizytówka – strona zawierająca krótki opis działalności danego podmiotu, najczęściej statyczna, bez podstron
  • strona www – strona tworzona w języku HTML, często bez animacji, z możliwością tworzenia dowolnej ilości podstron, galerii, formularzy,
  • sklep internetowy – umożliwia sprzedaż bezpośrednio przy pomocy Internetu, znajduje się w niej galeria z opisem produktów, panel klienta, koszyk, formularz zamówienia itd.
  • system CMS – to system zarządzania treścią, który umożliwia samodzielną aktualizację strony, zmianę tekstów, dodawanie zdjęć do galerii, włączanie i wyłączanie menu, dodawanie nowych podstron itd.

Czym jest wyszukiwarka internetowa?

Wyszukiwarka internetowa to najczęściej strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie potrzebnej informacji w sieci www.